Kreatywne zajęcia – warsztaty artystyczne dla dzieci Poznań

Świat widziany oczami dziecka jest pełen kolorów, pomiędzy rzeczywistością a światem wyobraźni nie ma widocznej granicy. Naszym zadaniem jest ochrona i pomoc w rozwijaniu tego, czego dzieciom tak zazdrościmy – spontaniczności w wyrażaniu siebie.
Dorośli potrzebują konkretów, pewnych zasad, to daje im poczucie bezpieczeństwa, a spontaniczność to wolność, radość, samoakceptacja. Warsztaty artystyczne dla dzieci Poznań!

Zajęcia kreatywne mają na celu rozwijać wyobraźnię dziecka, wzmacniać jego poczucie własnej wartości

Idąc wciąż tym tropem, nie będziemy się ograniczać w doborze technik i materiałów, jedynym ograniczeniem będą możliwości manualne naszych „pracovników”. Dzieci będą miały okazję malować przy sztaludze, polepić w glinie, wykonać własnoręcznie masę solną, albo piasek kreatywny.

Pracovnia Poznań - warsztaty artystyczne dla dzieci Poznań

Malowanie pędzlem to standard, ale paluszkami – niekoniecznie – my nie boimy się pobrudzić :)

Damy przedmiotom nowe życie – rolki po papierze, plastikowe butelki, słomki do napojów – jeszcze nie wiedzą, że przemiana żaby w księcia, to nasza specjalność!
Florystyka również nie jest nam obca – materiału jest wokół dosyć: patyki, mech, susz – można z nich zrobić naprawdę wyjątkowe rzeczy.
Nasze szuflady pełne są wyjątkowych skarbów, które niewątpliwie pomogą w dekoracji własnoręcznie wykonanych kartek, papierowych kwiatów… ale nie ograniczajmy wyobraźni! Przecież sami nie wiemy, co kryje się w tych pomysłowych główkach!!!

Zasada jest jedna – bawimy się, a przy okazji zdobywamy nowe doświadczenia

Sztuka to dziedzina wyjątkowo delikatna, wymaga czasu i szczególnej wrażliwości. Stworzymy Waszym dzieciom odpowiednie środowisko, aby ziarenko, które już w nich zakiełkowało, mogło się w pełni rozwinąć.

Krótkie przybliżenie tematów, z którymi zetkną się uczestnicy zajęć.

Przedszkolaki i dzieci w wieku 6-9 lat.

Dzieci młodsze poznają różne narzędzia pracy artysty, materiały z których się korzysta tworząc pracę plastyczną. Poznają techniki malarskie, rzeźbiarskie i rękodzielnicze, kolory i rodzaje kompozycji.
Przedszkolakom towarzyszy opiekun, ponieważ, po pierwsze: jest to dla małego dziecka mniej stresujące, kiedy praca jest wykonalna, bo większe ręce pomogą czasem małym rączkom coś docisnąć, lub dokładnie wyciąć, a po drugie: przyjemność pracy z kimś bliskim jest zdecydowanie większa od efektu tej pracy!
Pamiętajcie! Pracovnia to nie szkoła! Nie ścigamy się, nie stawiamy ocen! Tworzenie to przyjemność sama w sobie, a mali artyści muszą czuć się bezpieczni i pokochani. Wtedy rozkwitną nam talenty!

Dzieci 10-13lat.

Zajęcia w starszej grupie są bardziej różnorodne: rysujemy i malujemy martwą naturę, szkicujemy portret i postać, lepimy w glinie, działamy z papierem i materiałem florystycznym. Fakt, że dzieci są starsze sprawia, że można używać trudniejszych w obsłudze narzędzi (maszynka Sizzix, nagrzewnica, klej na gorąco) i proces tworzenia pracy jest bardziej skomplikowany. Oprócz tradycyjnych technik malarskich, uczestnicy poznają metody tworzenia w technice scrapbookingu, quillingu, kolażu i co nam przyjdzie do głowy! To grupa MIX :). Dobry sposób na odprężenie po szkole! Różnorodność technik sprawia, że zajęcia nie są nudne, bo co jakiś czas następuje całkowity zwrot tematyczny!!!

Warsztaty artystyczne dla dzieci Poznań – zapraszamy!