Kreatywne zajęcia

Świat widziany oczami dziecka jest pełen kolorów, pomiędzy rzeczywistością a światem wyobraźni nie ma widocznej granicy. Naszym zadaniem jest ochrona i pomoc w rozwijaniu tego, czego dzieciom tak zazdrościmy – spontaniczności w wyrażaniu siebie.
Dorośli potrzebują konkretów, pewnych zasad, to daje im poczucie bezpieczeństwa, a spontaniczność to wolność, radość, samoakceptacja.

Zajęcia kreatywne mają na celu rozwijać wyobraźnię dziecka, wzmacniać jego poczucie własnej wartości

Idąc wciąż tym tropem, nie będziemy się ograniczać w doborze technik i materiałów, jedynym ograniczeniem będą możliwości manualne naszych „pracovników”. Dzieci będą miały okazję malować przy sztaludze, polepić w glinie, wykonać własnoręcznie masę solną, albo piasek kreatywny.

Pracovnia Poznań - Dla dzieci

Malowanie pędzlem to standard, ale paluszkami – niekoniecznie – my nie boimy się pobrudzić :)

Damy przedmiotom nowe życie – rolki po papierze, plastikowe butelki, słomki do napojów – jeszcze nie wiedzą, że przemiana żaby w księcia, to nasza specjalność!
Florystyka również nie jest nam obca – materiału jest wokół dosyć: patyki, mech, susz – można z nich zrobić naprawdę wyjątkowe rzeczy.
Nasze szuflady pełne są wyjątkowych skarbów, które niewątpliwie pomogą w dekoracji własnoręcznie wykonanych kartek, papierowych kwiatów… ale nie ograniczajmy wyobraźni! Przecież sami nie wiemy, co kryje się w tych pomysłowych główkach!!!

Zasada jest jedna – bawimy się, a przy okazji zdobywamy nowe doświadczenia

Sztuka to dziedzina wyjątkowo delikatna, wymaga czasu i szczególnej wrażliwości. Stworzymy Waszym dzieciom odpowiednie środowisko, aby ziarenko, które już w nich zakiełkowało, mogło się w pełni rozwinąć.

Krótkie przybliżenie tematów, z którymi zetkną się uczestnicy zajęć.

Przedszkolaki i dzieci w wieku 6-9 lat.

Dzieci młodsze poznają różne narzędzia pracy artysty, materiały z których się korzysta tworząc pracę plastyczną. Poznają techniki malarskie, rzeźbiarskie i rękodzielnicze, kolory i rodzaje kompozycji.
Przedszkolakom towarzyszy opiekun, ponieważ, po pierwsze: jest to dla małego dziecka mniej stresujące, kiedy praca jest wykonalna, bo większe ręce pomogą czasem małym rączkom coś docisnąć, lub dokładnie wyciąć, a po drugie: przyjemność pracy z kimś bliskim jest zdecydowanie większa od efektu tej pracy!
Pamiętajcie! Pracovnia to nie szkoła! Nie ścigamy się, nie stawiamy ocen! Tworzenie to przyjemność sama w sobie, a mali artyści muszą czuć się bezpieczni i pokochani. Wtedy rozkwitną nam talenty!

Dzieci 10-13lat.

Zajęcia w starszej grupie są bardziej różnorodne: rysujemy i malujemy martwą naturę, szkicujemy portret i postać, lepimy w glinie, działamy z papierem i materiałem florystycznym. Fakt, że dzieci są starsze sprawia, że można używać trudniejszych w obsłudze narzędzi (maszynka Sizzix, nagrzewnica, klej na gorąco) i proces tworzenia pracy jest bardziej skomplikowany. Oprócz tradycyjnych technik malarskich, uczestnicy poznają metody tworzenia w technice scrapbookingu, quillingu, kolażu i co nam przyjdzie do głowy! To grupa MIX :). Dobry sposób na odprężenie po szkole! Różnorodność technik sprawia, że zajęcia nie są nudne, bo co jakiś czas następuje całkowity zwrot tematyczny!!!